Hledání

Přihlášení

Home arrow Fórum
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
Re:AAD - 04. 01. 2010 19:29 myslim, že k tomuhle tématu mám co říct. Po osobním problemu s MPAADem.. a chtěl bych vidět toho kdo by na tomto přístroji skákal dál..

Tedy jako spolehlivý ho určitě nevidím
po akrobacii jsem padal ve stačkách a nebyl jsem schopen otevřít.. Nakonec se mi povedlo otevřít hlavní padák pod urovní sepnutí AAD.. Štěstí bylo, že hlavní padák byl bez závady a zrovna to bylo rychlé otevření.. tedy pár sekund na padáku a přístání do pole.. Po chůzi k cestě slyším dutou ránu ze zad. Otočím se a tam na zemi vypadnutý výtažný padáček ze ZP.. tedy vezmu do rukou i založku a jdu dál. Postroj byl odeslán na testy do Marsu, aby se určila příčina proč Mpaad nefungoval, nebo jestli fungoval, ale až na zemi.. Výsledek byl takový že Mpaad stříhnul správně, ale bylo dlouhé zavírací očko a to se seklo.. Takový výslek.. (podle me a dalších lidí těžko určit, kde dopravdy sepnul jestli ve vzduchu, nebo až na zemi) Jako prevenci Mars vydal nějaké nařízení o přehození zavírání chlopní.. Myslím místo 3tí a 4tá chlopen tak 4tá 3tí chlopeň.. Jestli se tímto problém vyřeší na tím můžeme snad jen polemizovat.. Stejně tak nad tím jestli Mpaad stříhnul správně ve vzduchu a problém byl ,,jen,, v dlouhém zavíracím očku a chlopních postroje, nebo zda skutečne stříhal až na zemi.. Mě osobně bylo v tu dobu celkem ukradené v jaký technický části přístroj selhal, ale jako CELEK PROSTĚ NEFUNGOVAL !!! a nebít mého intinktivního otevření HP je celekm jasné jak by to dopadlo.. Ale třeba by se to poté řešilo jinak..
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 04. 01. 2010 21:03 Možná šlo o varování "vyžší moci" za "intuitivní otevření HP", "pod urovní sepnutí AAD".
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 04. 01. 2010 21:35 Ondras napsal:
a nebít mého intinktivního otevření HP je celekm jasné jak by to dopadlo.. Ale třeba by se to poté řešilo jinak..

A pak bychom četli v incident reports, kterak parašutista otevíral hlavní padák příliš nízko a díky tomu došlo k jeho zamotání se záložním padákem aktivovaným AAD a ke znemožnění funkce ZP.
Jsem ráda, že jsi ještě tady a dřív než ti někdo jiný vynadá, tak je třeba si uvědomit, že tvoje priority jsou následující:
1) otevři padák
2) otevři padák ve správné výšce
3) otevři padák ve stabilní poloze

A pokud se z nějakého důvodu ocitneš pod výškou 500 metrů ve volném pádu, otevírej rovnou záložní padák. Protože nízké otevření může mít stejné důsledky, jako žádné otevření. Po nízkém otevření hrozí riziko zamotání se záložním padákem nebo down plane. Nebo se hlavní otevře do závady, po čemž následuje už jen nízký odhoz - nedostatečná výška pro aktivaci ZP - náraz do země.

Předpokládám, že už to teď všechno víš, ale další studenti, co tady čtou, třeba ne.

O funkčnosti nebo nefunkčnosti MPAAD já určitě polemizovat nemohu, neb v problematice se detailně neorientuji, spíš mne zajímá názor riggerů. Ale tobě konkrétně ta "nefunkčnost MPAAD" paradoxne pomohla napravit sekvenci chyb (neotevření padáku, minutí výšky pro otevření hlavního padáku, minutí výšky rozhodnutí - student v 800 metrech buď visí na padáku nebo ne a když ne tak co?, otevření hlavního padáku pod 500 metrů namísto záložního padáku).

Fatality incidents jsou většinou důsledkem souběhu více chyb. Jde o to, přerušit včas tento řetězec.

Hanka
http://affcentrum.cz
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 04. 01. 2010 22:15 jojo což to všechno jsem věděl, v tu dobu jsem měl něco ke 300 seskům.. ale prostě takovej skrat v tu danou situaci.. v zapalu boje vybrat a otevřít.. na kontrolování vejšky jestli 500 mám nebo ne nebyl ani čas ani pomyšlení..
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 04. 01. 2010 22:21 stalo se to někdy v polovině roku 2008
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 04. 01. 2010 22:29 No, ...
Nakonec, hoď kamenem, kdos nikdy neudělal chybu. Takže už mlčím

Hanka
http://affcentrum.cz
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 04. 01. 2010 22:37 tak o mojí chybě neni pochyb.. taky jsem si to odskákal.. šlo mi spíš upozornit na ,,spolehlivost,, AAD.. dobře to dopadlo pro mě ale zároven se naskytly pochybnosti o spolehlivosti.. ostatně kdybych jednal jak jsem měl a otevřel ZP i třeba tak nízko jako jsem otevřel HP na žádnej problém by se nepřišlo.. a říkalo by se že jsem otevřel Zp v době kdy přístroj stříhal..
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 05. 01. 2010 05:03 Ja zase vím o případu kdy jedna dotyčná osoba nemohla nahmátnout v rotaci padáček a MPAAD za něj otevřel ZP.

zabespečovací přístroj at používá jakoukoliv technologii je jen přístroj a jako takový i tento může selhat.Nic není dokonalé.To ,že MPAAD seká pod ZP a výt.pad. musí přetlačit chloně nad ním a vyvlést zbytek uzavíracího očka asi není zrovna moc ideální.Nicméně výrobce podstoupil serii zkoušek a vydal podmínky pro provoz a údržbu.U MPAADu je zřejmé ,že dodržení způsobu použítí výrobcem je velmi důležité.

Timto nechci MPAAD ani hájit ani zatratit.

.... skačte tak jako by jste na sobě žádný zabespečovací přístroj neměli
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 05. 01. 2010 10:57 No, když se nad tím zamýšlím, tak ten hlavní problém není v tom, že MPAAD nefunguje, myslím, že on střihne vždy, tedy předpokládám, problém je v tom, že výtažný padáček nepřetlačí chlopně tak, aby se dostal padák ven, proto bylo rozhodnuto o zkrácení zavíracího očka, ale zase ani zkrácení zavíracího očka dle nařízení není zrovna hifi řešení, člověk sám (samozřejmě balič ZP)není schopen bez pomoci padák zavřít, resp. možná ano, ale já nevím, jak a také nastává problém s tím, že očko je namáháno větší silou a už mi 2x samo prostě prasklo, což taky není zrovna super, stát se to v éru...
Co s tím?
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:AAD - 05. 01. 2010 16:55
.... skačte tak jako by jste na sobě žádný zabespečovací přístroj neměli


jsem rad, ze tady tahle veta zaznela. aad neni vselek.
predstavte si, ze padate ve stabilni prsni poloze a pristroj vam strihne ocko v normalni, nastavene vysce. pokud je vase poloha perfektni, padacek muze byt zachycen na par vterin turbolenci za vasim telem. pri rychlosti volneho padu ca. 50 m/s staci nejake 4 vteriny prodlevy a zalozak se nestaci plne nafouknout.

podobny pripad je popsan v Parachutistu z rijna 09. parasutistka se zabila, prestoze jeji padak byl vybaven aad. zdaleka nebyla prvni, kdo se zamazl se zapnutym pristrojem na zadech.

aad je az POSLEDNI MOZNOST, nikdo by na nej nemel absolutne spolehat.
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>